Lalka – uwielbiana przyjaciółka każdej dziewczynki

Zabawki są dobrym wyjściem na zajmowanie czasu dzieci. Nie ta kwestia jest najistotniejsza. Zabawka – mimo, że jest tylko rzeczą – jest metodą kształtującą kreatywność, zainteresowania oraz inteligencję naszej pociechy. Oprócz tego wpływa na na charakter i kształtuje wyczucie piękna. Główne zastosowanie lalek z perspektywy psychologii jest wykreowanie w młodej osobie poczucia obowiązku, szacunku względem otoczenia i dbałości o własne rzeczy.
lalka
Dodał: thepeachpeddler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dobór odpowiedniej zabawki jest więc poważną funkcją. Ciężkim zadaniem jest więc połączenie własnych preferencji w wyborze zabawki z preferencjami jakie wyraża dziecko. Klasyczna Barbie może okazać się dla współczesnego dziecka towarem już niemodnym. Jeśli chodzi o popularność należy wskazać sporo rodzajów lalek, którymi dziewczynki ostatnimi czasy bawią się bardzo chętnie.

Zobacz również

Zabawki, które uczą bawiąc.

zabawki
Dodał: Daniel Oines
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Wspaniały obrazek. Z zaciekawieniem spoglądamy na ich zmagania się z kłębkiem włóczki. Lecz nie wszyscy jesteśmy świadomi, że niesforne figle są w rzeczywistości ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Ponieważ to właśnie te sprawności zaczerpnięte podczas zabawy będą później wiele mówić o życiu zwierzęcia oraz jego znaczeniu w stadzie. Dlaczego, tak dużo rodziców nie wykorzystuje wrodzonej ciekawości dzieci, aby przekazać im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od maleńkości obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków uwzględnijmy, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu.


Monster High
Dodał: Mike Mozart
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niezwykle popularne okazują się w ostatnich latach lalki z linii Monster High. Są to lalki nieco inne przez ich niecodzienną charakteryzację. Lalki są postaciami wykreowanymi na wzór sławnych postaci grozy jakimi są Dracula, Mumia czy wilkołaki. Seria to historia o lalkach, które są przyjaciółkami ze szkoły. Każda z lalek posiada inne hobby oraz ulubiony szkolny przedmiot, dlatego też każda osoba ma szansę wybrać swoją ulubioną postać. Zabawki te dają możliwość naszemu maluchowi w wyzbyciu się niepotrzebnych lęków, które powiązane są z upiornymi postaciami. Jedną z najbardziej popularnych postaci wspólnoty Monster High (zweryfikuj to na tej stronie) jest Skelita Calaveras – lalka, której ulubionym przedmiotem jest dziennik w którym zapisuje każdy dzień. Jest ona najczęściej z dzienniczkiem i długopisem, dzięki czemu Twoje dziecko także ma możliwość zając się notowaniem a przy okazji rozwijaniem umiejętności pisania. Pełna nazwa towaru to Mattel Monster High Wyprawa Do Upioryża Skelita Calaveras Y7661/Y7662. Natępna lalka z upiornej linii to Lalka Mattel Monster High Wyprawa Do Upioryża Skelita Calaveras Y7661/Y7662. Jest to zabawka o nazwie Rochelle Goyle – lalka podróżniczka mająca w zestawie notesik i strój podróżny.

Dla rodziców preferujących raczej standardowy wizerunek zabawek polecana jest lalka Lalka Zapf Creation Lalka Bobas My Little Baby Born - Nappy Time 817773 (więcej: fajna propozycja). Jest to laleczka bobas, która mówi i rusza nóżkami. Zabawa z nią wygląda zupełnie jak niemowlakiem - trzeba zmieniać jej pieluszkę oraz dawać jedzonko, gdyż w innym przypadku zabawka zaczyna płakać.
2019/09/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.