Zabawki, które uczą bawiąc.

Uwielbiamy spoglądać na baraszkujące, małe kotki. Wspaniały obrazek. Z zaciekawieniem patrzymy na ich pojedynek z kłębkiem włóczki. Jednak nie wszyscy jesteśmy świadomi, że niesforne figle są tak naprawdę ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Gdyż to właśnie owe umiejętności wyuczone podczas zabawy będą w przyszłości decydować o przyszłości zwierzęcia a także jego wartości w stadzie. Z jakiego powodu, tak spora liczba rodziców nie bierze pod uwagę wrodzonej ciekawości dzieci, po to by podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków uwzględnijmy, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości.
zabawki
Dodał: Nomadic Lass
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dziecko spędzające długie godziny przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało ochoty na uczestniczenie i wykazanie się w dorosłym świecie. Zamiast nauki lub uprawiania sportu wybierze grę komputerową. Dlatego zezwólmy małym konstruktorom i naukowcom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie (popularne zabawki ruchowe). Zabawa klockami pomaga nam kształtować wyobraźnię przestrzenną i może okazać się nadzwyczajnie emocjonująca, szczególnie jeśli, konstrukcja zyska uznanie dorosłych. Zabawki edukacyjne pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, barw, w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności.

Pragniesz zgłębić swą wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu (http://www.smacznepodroze.pl/kuchnia-hiszpanska-produkty-c-66_73.html) - najedź na link i przejdź do kolejnej strony pełnej zajmujących wątków.

Miejmy pewność, że zabawki, których jedyną zaletą jest to, iż są ładne za dzień lub znajdą się w pudełku z niechcianymi zabawkami. Namawiamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne. Jak je wybrać? (sprawdź także gry planszowe)

To proste. Sami zadajmy sobie pytanie, jak długo nie znudzimy się nią, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Zaufajmy intelektowi dziecka, które chcemy obdarować. Nie zapominajmy, że z małego Antosia z upodobaniem bawiącego się klockami w przyszłości wyrośnie Antoni, który zostanie architektem, a Zosia z wypiekami na policzkach prowadząca ”niesamowicie istotne eksperymenty” być może odbierze nagrodę Nobla w dziedzinie chemii.


Zobacz również

Mobilizuj rozwój Twojego dziecka przez interesujące zabawki edukacyjne

zabawki fisher price
Dodał: Mike Mozart
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Porusza nas ten widok. Z fascynacją patrzymy na ich zabawę z kłębkiem wełny. Tymczasem nie wszyscy mamy świadomość tego, że niesforne figle są tak naprawdę ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Ponieważ to właśnie te umiejętności wyuczone w trakcie zabawy będą w przyszłości wiele mówić o życiu zwierzęcia i jego roli w stadzie.
2024/02/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.