Zabawki edukacyjne przeznaczone dla maluchów - mała charakterystyka i przykłady

Małe dziecko spędza na zabawie bardzo dużo czasu. Na początku każde dziecko wymaga dużo uwagi i naszego zaangażowania w zabawę. W miarę upływu lat warto jednak zachęcać dzieci do bawienia się samodzielnie. Warto zatroszczyć o to, aby przedmioty, którymi dzieci się bawią, były jak najlepiej dobrane. Są to bowiem nie tylko przedmioty, które mają za zadanie zapewnić im rozrywkę. Zabawki odgrywają niezmiernie ważną rolę w rozwijaniu zdolności motorycznych, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Za ich pomocą nasze maluchy poznają otaczający je świat.
zabawki interaktywne:
Jak wybrać odpowiednie zabawki dla naszego dziecka? W głównej mierze warto dobrać przedmioty do zabawy do wieku dziecka. Żeby pełniła dobrze taką funkcję powinna być stosownie dobrana do wieku. Dzieci w zależności od wieku, kształcą inne umiejętności. Naturalnie dzieciaczki do 3 lat mają zupełnie inne potrzeby , niż dzieci w wieku przedszkolnym.

zabawki lego
Dodał: Random Retail
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Większe dzieci posiadają już jakąś wiedzę odnośnie tego, co je otacza. W sklepie często same podejmującą decyzję, decydując się na takie, które są dla nich najładniejsze. Należy jednak pomóc czasem im przy zakupie i zamiast kolejnej lalki czy samochodziku, kupić mu puzzle (więcej: ) lub klocki LEGO. Są to rzeczy, które uczą spostrzegawczości, a także porównywania kształtów, dostrzegania różnic i podobieństw pomiędzy elementami. Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki czytania i pisania.

Zobacz również

Jakie produkty nabyć przed narodzinami niemowlaka?

Dodał: Paul Schultz
Pierwszy dzień na Ziemi potomka to fundamentalne zdarzenie w życiu ludzkim. Można powiedzieć, że dziecko wywraca do góry nogami życie opiekunów. Malutki bobas wymaga ciągłej uwagi. Mieszkanie powinno zostać dobrze przygotowane – wszystkie ostre krawędzie mogą poważnie zranić bobasa. Ponadto okażą się niezbędne mądrze wybrane akcesoria dla dzieci.


Dla bardzo małych dzieciaczków, które mają problemy jeszcze z samodzielnym chodzeniem świetną zabawą może być mata edukacyjna. Jest to rodzaj maty zrobionej z delikatnego materiału, wzbogacona o dodatkowe elementy do zabawy. Mogą to być na przykład gryzaczki i kolorowe maskotki, które dziecko może chwytać.

Zaabsorbowała Cię prezentowana tematyka? Kliknij zatem ten link i przeczytaj więcej na stronie (http://www.artemed.pl/artroskopia-stawu-kolanowego/). Zamieszczone tam publikacje również Cię niezwykle zaintrygują!

Maty edukacyjne są bardzo powszechne, nie są drogie, a są wygodne, można je przewieźć i dają możliwość zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.

Dla roczniaków idealnym rozwiązaniem będą zabawki interaktywne. Specjalnie pomyślane, żeby móc stymulować kształtowanie się malucha w różnych sferach, na przykład intelektualnej, ale także społecznej. Bezpieczna i właściwie skonstruowana zabawka bierze pod uwagę bowiem możliwości rozwojowe dziecka.
2020/12/11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.