Wizualne powiększenie i pomniejszenie pomieszczenia

Nasze oczy często płatają nam figle. Co ciekawe, zdarza się, że błędy w działaniu oczu da się użyć na naszą korzyść. Architekci wnętrz wiedzą jak to się robi.
Salon w nowoczesnym stylu
Dodał: mattwalker69
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jedne pokoje są obszerne, inne skromne. Nie oznacza to jednak, iż w niewielkim wnętrzu za każdym razem odczujemy niedobór przestrzeni, a w dużym jej zbyt dużą ilość. Ba, odpowiednio wyposażone wnętrze sprawi, że niewielki pokój wyda się znacznie większy, a ogromny wyda się mniejszy. Jakiego rodzaju sztuczek da się użyć, by zmanipulować oczy? Dowiesz się zaglądając na (w jaki sposób optycznie powiększyć pokój? dowiedz się na pierwsze, warto mieć na uwadze właściwą liczbę obiektów w aranżacji. Skromne metraże nie są odpowiednie do gromadzenia wielu mebli i ozdób. Szybko możemy w ten sposób „zapchać” pokój i wywołać poczucie ciasnoty.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowych danych na temat poruszany w powyższym wpisie, to wejdź tu kanapy - z pewnością te materiały też Cię zaciekawią.

Z pomocą przychodzą tu meble wyposażone w ukryte wnęki i półki. W ten sposób prościej zmieścimy dużą ilość obiektów na mniejszej przestrzeni.

Nowoczesny wystrój salonu
Dodał: designmilk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Drugi dobry pomysł to użycie luster. Obszerne lustro w sypialni czy przedpokoju może sprawić, iż wnętrze będzie wyglądać na o wiele bardziej obszerne.

Ogromne znaczenie ma również dobór barw. Jasne kolory mogą znacząco optycznie powiększyć pokój, z kolei ciemne barwy bardzo go zmniejszą. W niewielkim salonie czy przedpokoju lepiej stosować w związku z tym jasną kolorystykę. Jeśli chcemy „powiększyć” przestrzeń, użyteczne będą również poziome pasy.

Podobnie jak w przypadku ozdób i innych elementów aranżacji, wybierając barwy musimy mieć na uwadze umiar. Zbyt duża liczba kolorów oznacza wizualny bałagan, a to mocno zmniejsza przestrzeń.

Intryguje Cię kwestia poruszana w tym artykule? Zobacz oprócz tego także inne podobne treści - zwyczajnie wejdź tutaj nowoczesne krzesła do salonu.

Warto postawić na maksimum trzy kolory.


Zobacz również

Czy chcesz żyć w wymarzonym miejscu? Zatroszcz się o swoje meble

salon
Dodał: Matt Wade
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Można wskazać sporo rozmaitych kwestii które znacznie wpływają na to, czy jesteśmy w stu procentach zadowoleni z naszego własnego domu. Nikomu nie musimy oczywiście mówić o tym, że w każdym przypadku warto z maksymalną uwagą zatroszczyć się o nie wszystkie, ponieważ bez wątpienia jest to niezwykle istotna sprawa dla absolutnie każdego z nas.
2020/08/15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.