Modernistyczny minimalizm może być przytulny

Dla niektórych Polaków aranżowanie nowego domu często sprowadza się do zakupu zestawu mebli w jak najkorzystniejszej cenie. Nawet jeśli przeciętny Kowalski posiada grubszy portfel i zakupuje droższe wyposażanie, to zwracają głównie uwagę na wykończenie czy jakość mebli, nie zaś na sam dizajn.
wnętrze
Dodał: Caroline Berkhof
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W wielu polskich mieszkaniach nadal panuje styl mieszczański. Symbolem wyższego statusu są ciężkie meble, najlepiej antyki i skórzane kanapy. Do widocznej zmiany gustu Polaków przyczyniła się IKEA, propagująca funkcjonalny styl, oparty na sprawdzonym skandynawskim dizajnie.

Widzisz właśnie niezwykle interesujący tekst, więc zapewne zainteresuje Cię także ten udostępniony tu (http://www.amdk.pl/sofy-mlodziezowe) materiał - on również jest wart przeczytania.

Stosunkowo tanie, minimalistyczne meble z IKEI łatwo zjednały sobie polskich konsumentów. Przy okazji był to powiew zachodniego stylu, który stał się bardzo modny, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Oczywiście, szwedzki producent nie jest dokładnie twórcą trendów w dizajnie, ale zwyczajną siecią marketów, która po prostu adaptuje na swoje potrzeby sprawdzone projekty. Jak każda firma, która sprzedaje meble (więcej: odkrycie tego roku na na masową skalę, nierzadko oszczędza na kosztach produkcji. Produkty z IKEI, chociaż nowoczesne i funkcjonalne, pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o trwałość.

Zobacz również

Jakim sposobem umeblować ładnie mieszkania w dawnym stylu

Domowa biblioteka
Dodał: http://www.shelterness.com
Na podstawie danych z: http://www.shelterness.com
Nie orientujesz się, w jaki sposób urządzić swoje cztery kąty? W tym krótkim wpisie udowadaniamy, że rozsądnie jest zdecydować się na oldskulowe wzorce. Od razu podkreślamy, że tego typu meble nie są niedrogie, ponieważ najlepiej stawiać na antyki. A te, jak wiemy, sporo kosztują. Jest to dlatego wybór dla osób zasobnych, którzy pragną udekorować mieszkanie z dawnym gustem, ignorując dzisiejsze mody, stawiające głównie na użyteczność.


meble
Dodał: Wicker Paradise
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Polacy dali się jednak przekonać, że nowoczesny minimalizm może być przytulny i coraz częściej urządzają swoje mieszkania tak, by zachować więcej wolnej przestrzeni. Poszukują coraz to nowocześniejszych elementów aranżacji wnętrz (jakie elementy do aranżacji wnętrz najlepiej wybrać?). Widać wyraźnie,że przestajemy nabywać narożne sofy i meblościanki.

Sądzisz, że opisane informacje są absorbujące? Super, zatem na pewno szczegóły tu lampy do ogrodu umieszczone również Cię zainteresują.

W ich miejsce kupując na przykład szafki na książki bez tylnej ścianki, które lepiej komponują się w przestrzeni. Znacznie chętniej stosujemy też biały kolor, który do tej pory kojarzył się przede wszystkim ze gabinetem lekarskim.

Coraz częściej też dostrzegamy znaczenie światła w domu, instalując popularne oświetlenie punktowe, a nie tylko centralne na suficie. Umieszczając lampy w różnych puntach przestrzeni mieszkania, nie tylko wzbogacamy wnętrze o element dekoracyjny, jakim jest elegancka lampa. Przede wszystkim umożliwiamy sobie dowolne kierowanie oświetleniem i używanie go tam, gdzie jest nam akurat potrzebne, np. przy stole, przy blacie kuchennym.

Za pomocą rozsądnie rozmieszczonego oświetlenia oszczędzamy także energię. O tym, że nowoczesne oświetlenie to stały element światowego dizajnu, nie powinno się nikogo przekonywać. Lampa, zaraz po krześle, to podstawowy przedmiot użytkowy, którym zajmują się topowi dizajnerzy.
2020/10/08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.