Produkcja odzieży: w Polsce czy za naszą granicą?

Polski producent odzieży damskiej , męskiej czy dziecięcej napotyka w swojej działalności na liczne przeszkody. Jest to przyczyną zmniejszenia konkurencyjności krajowej odzieży na rodzimym rynku. Nie powinien budzić zdziwienia fakt, że że ubrania wyprodukowane w kraju, to niejednokrotnie towar wyższej jakości, niż ten importowanych z Chin.

kobieta w sukience
Dodał: Antti Väyrynen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Największym kłopotem są wysokie ceny materiałów oraz rosnące koszty produkcji. W kraju również koszty zatrudnienia pracowników często zniechęcają producentów odzieży. Jeżeli jesteśmy niewielkim przedsiębiorstwem wtedy najczęściej korzystamy z usług podwykonawcy. Jest to standardowa praktyka młodych projektantów, którzy chcą rozkręcić własny biznes.

Z reguły są to ubrania rozpowszechniane na małą skalę. Najwłaściwszym systemem sprzedaży jest sklep (zobacz również zakładanie sklepu internetowego) internetowych. Ilość towaru nie jest zbyt duża, a wybór projektów raczej wąski. Szeroki asortyment oferowanych rzeczy jest oczywiście ważny, jednak są też inne aspekty budowania własnej marki.

sklep z ciuchami
Dodał: Alper Çuğun
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Firma konfekcyjna, która pragnie podjąć działania na większą skalę, powinna w pierwszej obniżyć koszty produkcji.Aby więcej produkować należy obniżyć ceny oferowanych ubrań.Nie jest tajemnicą, że klienci naturalnie cenią sobie dobrą jakość, ale jeszcze bardziej wybierają produkty, które mają przystępne ceny.Musimy się z tym stwierdzeniem liczyć, jeśli pragniemy trafić do do wszystkich klientów.Jednak przeniesienie produkcji dajmy na to do Bangladeszu, czy innego odległego kraju, gdzie wyzyskuje się pracowników nie zawsze ma sens.

naturalnie możemy też wybrać zgoła inną strategię. Wytwarzając rzeczy w Polsce trafiamy do klienta, dla którego liczy się jakość, a zwłaszcza pochodzenie produktu. Tacy konsumenci są gotowi zapłacić więcej za za polską odzież.https://impuls.store/asortyment/panterka/ sukienka żorżeta w panterkęW powszechnym mniemaniu wielu osób chińskie produkty są słabej jakości, a czasami nawet niebezpieczne w użyciu. Co chwile czyta się w mediach, że Chińczycy stosują niebezpieczne dla skóry barwniki.

Ponad to producent odzieży damskiej, produkujący swoje ubrania w Polsce może w komunikacji marki uderzyć w ton patriotyczny. Hasło: kupując polskie produkty, tworzysz miejsca pracy jest zrozumiałe i istotne przez wielu nabywców.
2020/11/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.