Plastikowe klocki, które w zeszłym wieku podbiły świat. Co możemy z nich stworzyć?

Czy zdajesz sobie sprawę, która firma jest największym ogólnoświatowym producentem opon? Co roku robią 36 milionów sztuk opon. Tak więc, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński wytwórca plastikowych klocków, które dzięki uniwersalnemu systemowi scalania, można ze sobą zestawiać w gruncie rzeczy w nieskończenie dużej ilości kombinacji, wytwarza je od roku 1947.

W ofercie fabryki znajduje się bardzo wiele różnych kolekcji obejmujących sporo zestawów, jak np. seria City, w której to możemy tworzyć pojazdy, czy scenki z życia mieszkańców miast, zwłaszcza związane z zawodami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy.

Jeżeli uważasz, że podane informacje są cenne, to odsyłam do źródła - w tamtym miejscu również są zbliżone tematycznie dane, które warto zobaczyć.

Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić - dydaktyczne zabawki dla chłopców.
klocki lego
Dodał: geraldford
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Odrębne spojrzenie do tworzenia zapewniają klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam wznosić konstrukcje mechaniczne, z różnorodnymi współpracującymi wzajemnie elementami, takimi jak koła zębate, ośki, siłowniki, rozmaite przekładnie, także silniki elektryczne. Są też zestawy mające na wyposażeniu elementy pozwalające na zdalne sterowanie i zaprogramowanie wybudowanych przez nas urządzeń.

Jest również seria klocków dla najmniejszych- to seria Duplo, którą w swoim wachlarzu produktów dysponuje każdy sklep z klockami Lego. To barwne klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, pobudzające je do zabawy, równolegle uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwijaniu ich zdolności manualnych.

Jest też kilka serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych bohaterów z komiksów Marvela czy DC.
Często dzieci sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zamienić się w czarownice. Warto zobaczyć: czarujące zabawki bratzillaz

Klocki lego
Dodał: pangyuliu
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wielką zaletą, i prawdopodobnie właśnie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój zawrotny sukces, jest stworzenie systemu połączenia klocków, niezmiennego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą niemal wszystkich serii i kolekcji, jakie wyszły z duńskiej wytwórni zabawek. Specyficzne walcowate wypustki na górnej części wszystkich klocków idealnie wpasowują się w analogiczne elementy od dołu.

Klocki Lego to wspaniała, ogólnorozwojowa zabawka dla maluchów, zarówno tych małych, jak i tych trochę starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca umiejętności konstruktorskie i dająca nieskrępowane pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech.

Czy szukasz na stronie zapisy do żłobka wrocław czegoś bardzo interesującego? Zapraszamy w takim razie do kolejnego wpisu. Trzeba jedynie kliknąć w ten link.

Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, ponieważ przypadkowe nastąpienie na taki klocek może powodować niemal legendarny już ból stopy.
2020/10/09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.