Jak korzystnie się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej i na co dzień?

Ubrania także panom mogą sprawić nie lada kłopot. Też chcą mieć swój styl. Co istotne, liczy się dla nich dopasowanie i poczucie wygody w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak stresujące wydarzenia, jak na przykład rozmowa o pracę. Jak się wtedy ubrać?

Rozmowa kwalifikacyjne jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak zaliczającą się do bardzo często występujących na dzień dzisiejszy. Związane są z nią konkretne normy i wymagania, które powinien spełniać osoba kandydująca na dane stanowisko. Ustalenia te dotyczą na przykład wyglądu.

Moda męska
Dodał: bobbi vie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kwestia "co założyć na rozmowę kwalifikacyjną” i w jaki sposób się na niej zaprezentować dużej liczbie osób spędza sen z powiek. Istnieją jednak różnorodne źródła informacji, z których można dowiedzieć się wiele w tej kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać, że na rozmowie takiej najbardziej istotne są kwalifikacje i zdolności ewentualnego pracownika, które powinien on właściwie zaprezentować i uwydatnić. Z pewnością jednak nie powiedzie się to w sytuacji, w której dana osoba nie spełnia najważniejszych wymagań w kwestii wyglądu. W tym aspekcie nagminnie podkreślane są słowa, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, dlatego należy tę sytuację odpowiednio wykorzystać.

Kapelusze
Na podstawie danych z: http://pixabay.com
Ubiór jest tak samo ważny, gdy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Podobnie jest z mundurami i uniformami, obowiązkowymi w części zawodów. W części z nich dopuszczalne są przykładowo krótki rękaw w koszuli. Wciąż jednak muszą to być koszule eleganckie, wyposażone w kołnierzyk. W większej części wielkich firm jednak wymagany jest pełny garnitur, bez żadnych odstępstw. Typowym ubiorem większości mężczyzn na lato są krótkie spodnie, zakryte buty i t-shirt.

I tu kilka wskazówek, jak sprawić aby strój jeszcze lepiej na kimś leżał. Zadbać o dopasowanie do sylwetki. Określenie własnego typu budowy jest właściwie przepustką do powodzenia. Jeśli znajdziemy swoje atuty i niedostatki, będziemy mogli lepiej działać na tym polu. Jeżeli trudno jest samemu rozpoznać swój rodzaj sylwetki, powinniśmy poprosić o pomoc dobrego kumpla. A jeżeli obawiamy się reakcji przyjaciół na nasz problem, najlepiej zwrócić się do swojej ukochanej. W ostateczności, możemy pójść do profesjonalnego stylisty, który nie tylko określi nasz typ sylwetki, ale dobierze też właściwe odcienie do naszego typu urody.

Rodzaje figur męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu zarówno model A, jak i ”jabłko”, a więc mężczyźni z większym brzuszkiem. Oprócz tego, jest również „ołówek”, czyli odpowiednik „chłopczycy” u pań oraz „trójkąt”, a więc ideał, o którym marzą mężczyźni. Jest to sylwetka bez mankamentów. Szerokie ramiona, wąskie biodra, żadnego odstającego brzuszka. I właśnie mężczyźni z taką sylwetką mają najłatwiej. Są w stanie dowolnie bawić się stylami. Jedyne, na co powinni uważać, to zbyt szerokie ciuchy, które zakryją ich wspaniałą figurę. Dla mężczyzn (odkryj więcej) o przeróżnych figurach linie odzieżowe mają mnóstwo propozycji.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobiazgi jak etui na tablet (więcej zobaczysz tu: Etui do tabletów Samsung) czy na telefon współtworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.
2014/02/27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.