Wyprawka dla zwierzaka

Decyzja o przyjęciu do naszego mieszkania nowego członka familii zapadła, zdecydowaliśmy zaopiekować się kotkiem. Wiadomo już, iż będziemy go uwielbiać oraz rozpieszczać, jednak nim zwierzę zjawi się w progach naszego domu, zatroszczmy się o to, aby skompletować wszelkie potrzebne elementy jego wyprawki. Nie jest to trudne, jednak powinniśmy wiedzieć, co będzie konieczne. Co zatem musi znaleźć się w zestawie nieodzownych kocich akcesoriów? Na pewno jest to kuweta razem z łopatką, właściwy żwirek, miski, transporter do przewożenia zwierzaka (przykładowo do weterynarza), a dodatkowo jakiekolwiek zabezpieczenie na okno albo balkon.
drapaki dla kotów
Dodał: Juanedc
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ważne są również dodatkowe rzeczy, takie jak zabawki dla kota (asortyment jest olbrzymi), posłanko (jednakże nie wszystkie koty go potrzebują) a także akcesoria pielęgnacyjne - szczegółowe informacje. Ważne są także drapaki dla kotów. Niżej omówię, czym kierować się przy wyborze poszczególnych elementów wyprawki dla kociaka.

Zobacz również

O pupila warto zadbać

kot
Dodał: Linda Tanner
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie ważne jest to, jakie zwierzę trzymamy w mieszkaniu, czy to świnka morska, kot lub pies o każde z nich trzeba jak najlepiej troszczyć się i zrobić wszystko, by posiadały zagwarantowany jak najlepszy komfort do życia. Na szczęście dzisiaj to zadanie posiadamy ułatwione, gdyż producenci akcesoriów dla zwierząt prześcigają się w ofertach, co robić, aby nasz zwierzak był usatysfakcjonowany z życia oraz aby równocześnie miał okazję nam jak najdłużej towarzyszyć.


Kuweta należy do niezbędnego elementu wyposażenia kociej wyprawki. Na rynku dostępne są różne modele kuwet. Pierwszym rodzajem kociej toalety jest zwyczajna kuweta odkryta. Jej walorami są z całą pewnością cena a także wielkość - będą to kuwety niedrogie jak też gabarytowo pasujące do najmniejszych nawet mieszkań. Jednak koty posiadają instynktowny odruch zakopywania swych odchodów, a niektóre kopią w żwirku ogromnie zawzięcie.


Wiąże się to z nieodzownością ciągłego porządkowania rozrzuconego piasku.

Zainteresował Cię wpis artykuł?! To przejdź do oferty (https://acana.com.pl/karma/czym-karmic-seniora/), aby zaznajomić się z ciekawymi informacjami na omawiany temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Także zapach unoszący się z tego typu kuwety będzie bardziej odczuwalny. Rozwiązaniem tejże niedogodności może być kuweta kryta (w podobny sposób jak transporter). Będzie ona wprawdzie nieco droższa a w jej przypadku potrzeba wygospodarować więcej powierzchni w domu, niemniej jednak problemy z posadzką zasypaną piaskiem bądź z niemiłym zapachem zostają zminimalizowane.

Jeśli wiemy już, którą chcemy kuwetę, musimy pomyśleć nad kupnem odpowiedniego piasku. Rozróżniamy kilka typów żwirku: żwirek w postaci kamyczków, zrobiony z drewna (w postaci drewnianych granulek, częstokroć możemy podobny żwirek wyrzucać do toalety) oraz silikonowy. Wybór żwirku jest uzależniony więc od preferencji kotka oraz naszych.

Dzisiaj rzeczywiście trudno znaleźć jest wartościowe dane, więc zgłąb rzetelne informacje (https://e-hunter.pl/drapak-dla-kota), które przyciągną Twoją uwagę.

Wypróbujmy parę rodzajów żwirku, a na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie.
2021/06/24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.