Zwierzęta sprawiają dużo radości - Jakie zwierzę kupić?

Niejeden na pewnym etapie swojego życia posiadał zwierzęcego kompana. Chwile przeżyte razem są wspaniałe i nie da się ich niczym zastąpić. Zwierzaki są przyjaciółmi ludzi niezależnie od wieku, płci, czy kultury. Każdy lud, który ucywilizował zwierzęta wytworzył z nimi wyjątkową więź. Wiele zwierzaków domowych ewolucyjnie dostosowało się do życia z człowiekiem.

bawiacy sie pies
Na podstawie danych z: http://pixabay.com
Dowiedziono przykładowo, iż dużo dźwięków emitowanych przez koty są naśladownictwem ludzkiej mowy. Świadczy to o tym jak mocno sprzężony jest żywot kota domowego z człowiekiem. Wielowiekowa historia wspólnych stosunków zaowocowała szczególną relacją. Z tego powodu, kiedy warunki są odpowiednie i poszukiwany jest zwierzęcy przyjaciel wskazane jest już dziś odwiedzić najbliższy sklep zoologiczny i zastanowić się nad wyborem. Wiele klientów rozważa, czy lepszym pomysłem dla nich byłby kot, czy też jednak pies. Każdy jest inny i powinien przede wszystkim pomyśleć o sobie przy szukaniu swojego zwierzęcia.

Koty i psy to bardzo udomowione stworzenia. Oba rodzaje posiadają wiele kontaktu ze swoim właścicielem. Umieją reagować na wybrane wyrazy oraz wytworzyć, niepowtarzalną uczuciową więź z człowiekiem. Duża liczba terapeutów poleca osobom samotnym zakup sobie zwierzaka. Dowiedziono, że ma to wyjątkowo dobry wpływ na psychikę.

Pies jest dużo mocniej przywiązanym kompanem. Psy są lojalne i częstokroć pokazują emocje swym posiadaczom. Potrzebują jednak więcej uwagi, niż koty i częstokroć nabycie samej karmy dla psów (pod tym linkiem znajdziesz karmy. Należy tylko zastanowić się która opcja byłaby najlepsza. Wiadomo, iż koty mogą być indywidualistami. Same mogą o siebie dbać i nie potrzebują spędzać wiele czasu z człowiekiem. Zostawione sobie nie czują się samotne i potrafią sobie radzić jeśli mają co zjeść. Warto zadbać o to żeby karma (zobacz: karmy dla kota) była odpowiednio dobrana np. karma dla kotów wysterylizowanych .


Zobacz również

Akwarystyka to na pewno interesujące hobby!

rybki w akwarium
Dodał: Ben Baligad
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Akwarystyka jest w dalszym ciągu stosunkowo popularną pasją - można śmiało powiedzieć, że choć nierzadko myślimy, iż to trochę przestarzałe zajęcie, tak czy siak nigdy nie należy aż tak kategorycznie podejść do tego. Choć nie są zapewne w ogromnym błędzie ludzie, którzy mawiają, że faktycznie akwarystyka to fajne zajęcie, lecz cóż z tego, jeśli najzwyczajniej akwarium, piękne rybki albo pokarm są i tak sporymi kosztami. Faktycznie - aby móc na 100% uprawiać akwarystykę, z pewnością należy mieć znaczne pieniądze. No wiadomo - utrzymanie swojego psa czy chomika również jest niemałym wydatkiem, to coś pewnego.

kot
Dodał: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Pies sam w domu będzie się czuł źle, nie mówiąc już o tym, ze wymaga codziennych spacerów, a także odpowiedniej pielęgnacji . Nie wszystkich stać na duże zwierzę. Wiele osób decyduje się na nabycie chomika, lub szczura. Szczury są wyjątkowo inteligentnymi stworzeniami. Potrafią rozwiązywać proste zadania, reagują na swoje imię. Osoby niezainteresowane ssakami często wybierają kupno rybek. Owe wielokolorowe pływające zwierzęta będą źródłem olbrzymiej radości swych posiadaczy. Oczko wodne w ogrodzie, czy też akwarium stanowią także fantastyczną ozdobę domu - idź na stronę sklepu.

Nabytek zwierzaka to zawsze udany pomysł. Zwierzak jest doskonałym towarzyszem. Jest też fantastycznym pomysłem dla najmłodszych. Posiadanie swojego zwierzęcia uczy malucha zaradności i empatii. Dzieciaki, którym powierzono w opiekę zwierzęta jako dorosłe osoby lepiej poradzą sobie z wykonywaniem zleceń i sami będą sprawniejszymi rodzicami. Dlatego nie warto zwlekać z decyzją i kupić sobie zwierzę już teraz.
2023/02/15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.