W jaki sposób dbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka?

Obecnie zasadniczo dbamy o własne dzieci.Naturalnie nie twierdzę, że kiedyś matki były w jakiś sposób wyrodne, lecz prawda jest taka, że bardzo rzadko podążaliśmy za interesującymi nowinkami, dzięki to którym dzieci mają możliwość być mądrzejsze. Ostatnio zapoznałem się z badaniami, wedle których młodzi są bardziej inteligentni, aniżeli ich rodzice oraz dziadkowie. Tyle się mówi, że obecna młodzież do niczego się nie nadaje, a tu proszę - sytuacja nie jest beznadziejna. W jaki sposób zatem obecny rodzic jest w stanie zadbać o prawidłowy rozwój swojej pociechy?
dziecko
Dodał: Pete
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ciekawe jest np. leżak dla dzieci. Dzieci lubią się bawić, a więc będą mogły się zabawić, ale także znacznie odmienić swój umysł. Takie są fakty! Jednak nic na siłę. Można zaryzykować twierdzenie, iż bardzo często nasza sytuacja jest taka, że skoro pragniemy rozwijać umysł dziecka, to w automatyczny sposób wciskamy w nie najróżniejsze teorie. Na przykład teorię, która rzecze, że granie na pianinie to kapitalna sprawa - być może tak jest, ale nie zawsze - pomocne źródła.

Zobacz również

Zabawki konstrukcyjne - by dziecko rozwijało się szybciej

zabawki konstrukcyjne
Dodał: Vasile Cotovanu
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kiedy najbardziej błyskawicznie rozwija się istota ludzka? Oczywiście w dzieciństwie! A więc to znaczy, że głównym celem każdego rodzica powinno być zapewnienie własnej dumie perfekcyjnych warunków do rozwoju. Intelektualnego, ale także ruchowego. Ciężkie do zrealizowania to zadanie, jakby nie patrzeć wyłącznie spłodzenie dziecka jest proste, cała reszta jest o wiele trudniejsza. Wielu rodzicom na nieszczęście wychowanie swojej pociechy wychodzi mocno średnio, ciężko zatem nie pragnąć złożyć gratulacje rodzicom, którym ta sztuka świetnie się udaje.


Według mnie to jest tak, że zabawki edukacyjne dla 3 latka - przykładowo, muszą być interesujące, a dopiero potem edukacyjne.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj (https://krevetki.pl/kontakt/) podobne materiały - one również są warte zainteresowania.

To sprawi, iż nasze dziecko nie będzie miało awersji do poszerzania wiedzy. Wystarczy zapytać psychologów, co sądzą odnośnie tego typu metod wychowawczych. Chciałbym również nieco wspomnieć, że gdy dziecko ma kilka latek, jest wtedy bardzo chłonne. A więc - jeżeli zapiszemy je do przedszkola, w którym nauczają jęz. angielskiego, to pewnie po krótkim czasie zauważymy, iż będzie kapitalnie mówiło w tym języku. Wcale nie przesadzam.

Raczej nie muszę do tego wspominać, że ci rodzice, którzy boją się tego, iż później będą musiały konwersować z własną pociechą po angielsku, są w ogromnym błędzie? Mój kilkuletni chrześniak dzięki tak naprawdę mnie nie ma najmniejszego kłopotu z angielskim. Pewnie Przedszkole Guzik Warszawa nie spowoduje, iż potem będzie znał ten język perfecto, ale jeżeli nadal będzie się kształcił, pewnie nie będzie tylko dukać w owym języku. W takim razie - gorąco polecam to, abyś zadbał o odpowiedni rozwój swojego dziecka. W końcu inteligentne dziecko to dużo radości. I profitów. Nie można o tym zapominać.
2020/06/01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.