Bielizna termoaktywna – w sam raz na wycieczkę w góry

Zamieszkuję w Beskidzie Śląskim. Dla mnie rozległy krajobraz zielonych w tej chwili gór za domem, zasnutych mgłą o brzasku, jest codziennością. To w ogóle nie jest męczące. Nic bardziej błędnego – podczas gdy masz góry nie potrzebujesz odbiornika telewizyjnego, starczy odrobinka uwagi. I mamy spektakl! Rankiem zdarza się, że mgiełka podnosi się jakby kurtyna w teatrze. Popularna jest opinia, że górale potrafią szóstym zmysłem przewidzieć aurę.

góry
Dodał: Matt Ming
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Podczas gdy wybieramy się po bułeczki na śniadanie lub po makowca do ulubionej cukierni, można na tym sposobie polegać. Kwestia robi się bardziej poważna, a nawet zabójczo poważna, gdy w planach mamy górską eskapadę.

Zaciekawił Cię ten temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego zagadnienia i czytaj dalej Szycie koszuli na miarę o tym, co bardzo Cię interesuje.

Wtedy wysłuchanie prognozy pogody to rzecz pierwszej wagi. Jednakże, nawet jeśli aura była wymarzona, rozsądnym pomysłem jest odpowiednie przygotowanie się. Każdy rozsądny, kuty na cztery nogi podróżny, nie zapomni o komfortowych trepach oraz plecaku. Trzeba jednak pamiętać także o odpowiednim stroju. Najważniejsza zasada jest taka, że ubieramy się należy włożyć kilka warstw ubrań, zatem tak, by było nam łatwo w razie konieczności zdjąć bądź włożyć dodatkowy ciuch. Ważne jest też, aby się zbyt nie przegrzać. Tutaj przychodzi nam z pomocą sportowa bielizna”oddychająca” - w tym miejscu przykłady skarpety termoaktywne na wycieczkę w góry.

Jest ona osiągalna w postaci nawet jednorodnych kompletów termoaktywnych (tutaj przeczytasz znacznie więcej: idealne na wyprawę w góry koszulki). Są to ubrania z materii ery przyszłości. Konstrukcja tej bielizny składa się z mikroskopijnych rureczek, których zadaniem jest drenować pot z powierzchni ciała a równocześnie doprowadzać powietrze do ciała. Jest to wykonalne dlatego m.in., że rurki z których jest stworzona materia przekrój tak duży aby przepuścić kropelki potu jednak na tyle nieduże by nie przepuścić maleńkich cząstek pary.

Zatem nie istotne czy nosimy koszulki termoaktywne czy skarpetki termoaktywne, rękawiczki termoaktywne czy też może komplety termoaktywne - wszystkie wymienione części garderoby muszą przylegać do skóry (im ściślej tym skuteczniej chronią przed chłodem). Tylko wtedy rurki będą odprowadzać wilgoć na zewnątrz i spełniać swoją funkcję „oddychającą”.
2021/02/05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.