W zdrowym ciele zdrowy duch!

W ostatnim dwudziestoleciu z powodu wzrostu świadomości społeczeństwa nastąpił bardzo duży nawrót ku zdrowiu, począwszy od kuchni gdzie zmiany te są chyba najbardziej widoczne. Tradycyjna polska kuchnia odmieniła się widocznie: bardzo ciężkie, potrawy smażone na głębokim tłuszczu zastąpiły zdrowe potrawy, gotowane na parze ryby, trendy robi się nawet pieczenie domowego chleba.

siedzący mężczyzna
Dodał: Elvert Barnes
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli dołożyć do tego coraz mocniejszy trend do biegania i w ogóle na sport mamy obraz jednej z bardziej pozytywnych zmian ostatnich czasów.

Jednakże nie wszyscy lubią biegać czy jeździć na rowerze. Można też wybrać Nordic Walking. Jest to typ rekreacji który wynaleziono w Finlandii jako trening dla narciarzy. W końcu zrobił się on tak popularny że stał się osobnym typem aktywności ruchowej. NW (podobnie jak bieganie) nie jest sportem wymagającym, starczą odpowiednie kijki i wygodne buty. Dużą zaletą tegoż rodzaju aktywności jest to, iż możemy go ćwiczyć wszędzie. Poza tym chodzić z kijami może każda osoba bez względu na wiek albo bez względu na wyjściową kondycję.

Zobacz również

Dyktatorzy mody w sieci a panujące na rynku trendy

modna para spacerująca po ulicy
Dodał: David van der Mark
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mnogość dostępnych już teraz materiałów, z których szyte są najbardziej rozchwytywane na rynku sukienki dla dziewczyn i kobiet zachwyci każdego. Rozmaite propozycje w rozmaitych rozmiarach najpopularniejsze firmy są w stanie zagwarantować już teraz i to w niemałych ilościach! Jedynie sprawdzone przez wielu i tak bardzo cenione ze względu na wysoką jakość ubrania mogą wywołać uśmiech na twarzach klientek.


Należy jednakże pamiętać o dostosowaniu obuwia do miejsca gdzie mamy zamiar uprawiać NW. Tak np. wybierając się razem z dzieciakami w góry z kijami, należy wyposażyć także dzieci w bardzo komfortowe obuwie (przykładowo w buty trekkingowe dla dzieci). Dorośli mogą włożyć glany dla mężczyzn czy damskie, ważne jest aby buty trzymały staw skokowy do czego obydwa typy obuwia bardzo dobrze się nadają. Natomiast w bardziej płaskim terenie mężczyźni z powodzeniem użyć mogą np. botki męskie.

Doskonałym uzupełnieniem treningu Nordic Walking jest pływanie. Pływać możemy obecnie o każdej porze roku gdyż mamy do dyspozycji coraz to więcej krytych pływalni. Gdybyśmy się zdecydowali na pływalnię niezbędne będzie wyposażenie takie jak: strój kąpielowy, czepek, okulary pływackie, być może płetwy a także japonki i klapki dla mężczyzn które zmniejszają ryzyko upadku podczas poruszania się po brzegu basenu. I w taki oto sposób wyszykowani ruszajmy po zdrowie!
2020/11/10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.