Kolorowe ściany w pokoju dla malucha

Każdy rodzic musi zatroszczyć się o to, by jego dziecko miało swój pokój. Jest to konieczność, gdyż dzieci także mają potrzebę prywatności. Dekorowanie pokoju dla dziecka nie może w żadnym wypadku bazować jedynie na atrakcyjności wizualnej konkretnych elementów. Wręcz przeciwnie, najważniejsza jest jakość, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Największym wyzwaniem zazwyczaj są ściany dziecięcego pokoju. Z jakiego powodu? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że dzieci czasami je brudzą przypadkowo, ale zdecydowanie częściej rysują po nich kredkami.
pokój dla dzieci
Dodał: Jeremy Tarling
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rodzice powinni więc mieć na uwadze odpowiednią dekorację, gdyż ubrudzone ściany wyglądają naprawdę nieestetycznie. Zamiast normalnej farby należy pomyśleć o rozwiązaniu odznaczającym się dzisiaj dość dużym zainteresowaniem, którym są fototapety dla dzieci. Szeroki asortyment wzorów do wyboru powoduje, że można zdecydować się na tapetę z ukochanymi postaciami dziecka lub na bardziej klasyczne motywy.

Co więcej, są to bardzo wytrzymałe produkty, co w dziecięcych pokojach ma istotne znaczenie. Oferowane są też fototapety na wymiar, toteż nie ma znaczenia na jakiej ścianie ostatecznie chce się taką tapetę umieścić. Ciekawe propozycje fototapet można znaleźć tutaj kolorowe tapety do pokoju malucha.

fototapeta do pokoju dziecięcego
Dodał: Jane
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Świetną alternatywą jest także zastosowanie farby tablicowej. Można nią pomalować cały pokój, chociaż nie jest to wskazane w małych pomieszczeniach, ponieważ taka farba jest czarna. Nie jest to kolor stosowny dla dzieci, dlatego w takich pokojach zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na pomalowanie pojedynczej ściany. Dzieci z pewnością będą zachwycone i co najważniejsze nie będą malowały po pozostałych ścianach pomieszczenia. Utrzymanie w czystości ściany pomalowanej farbą tablicową jest bardzo łatwe. Samo pomalowanie też nie powinno generować większych kłopotów i z powodzeniem każda osoba da sobie radę własnoręcznie.

Zazwyczaj niezbędne jest dwukrotne pomalowanie ściany farbą. Należy zaznaczyć, że farba (zobacz czarna farba tablicowa) tablicowa nie jest kosztowna, więc nie warto się obawiać, że tak interesujący pomysł będzie jednocześnie dość drogi. Podobne tablice w pokojach dla dziecka charakteryzują się aktualnie niemałą popularnością. Są trwałe i co najważniejsze – bardzo funkcjonalne. Nawet najbardziej niegrzeczne dziecko ich nie zniszczy.


Zobacz również

Jak urządzić pokój dzienny

Fototapety z miastem, przykłady grafik na fototapetę
Dodał: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Salon, czyli pokój dzienny musi być miejscem, w jakim każdy mieszkaniec domu bądź mieszkania będzie czuł się faktycznie dość dobrze. W tym celu przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o jego praktyczne urządzenie. Salon musi być możliwie jak najbardziej przestronny, ponadto niezbędne jest wygospodarowanie miejsca na zwyczajne rozrywki, oglądanie telewizji, czytanie książek lub spotkania z przyjaciółmi.
2020/10/12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.