Witaj w domu maleństwo !!!

Pierwszy okres po powrocie z potomstwem do własnego domu jest niezwykle trudny, mimo ogromnej radości jaką mamy z powodu nowego członka rodziny. Dobrze byłoby gdyby w tym pierwszym okresie znalazł się ktoś, kto może pomóc młodej matce ponieważ może jej być ciężko w tym początkowym trudnym okresie opieki nad niemowlaczkiem. Nim młoda mama dojdzie do formy po porodzie niezastąpiona może okazać się pomoc najbliższych członków rodziny. W dojściu do siebie mogą okazać się pomocne właściwe ćwiczenia (gdy już lekarz na to zezwoli), odpowiednia ilość odpoczynku czy również karmienie dziecka naturalne, które nie tylko dobrze przysłuży się wpłynie na dziecko, ale również i mamie pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej formy.
W początkowym niełatwym okresie karmienia naturalnego ułatwią nam życie jednorazowe lub wielorazowe krążki laktacyjne. Zapobiegną one wszelakim wypadkom z plamami na ubraniu. Wybierzmy te najbardziej chłonne a zarazem cieniutkie (aby nie odznaczały się pod ubraniem). Aby zapewnić sobie komfort karmienia naturalnego, niezbędny może być także odciągacz pokarmu ręczny lub elektroniczny. Zobacz przydatne napoje dla mamy.


Zobacz również

Wózki dla dziecka

symbol wózka dziecięcego
Dodał: Nicolas Raymond
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Trudno czasami wybrać dla swojej pociechy to, co najlepsze. Współcześnie wyśmienitym pomysłem jest być na bieżąco z aktualną ofertą miejsc, które oferują użyteczne dla mam przedmioty. Bycie matką, choć często tak wyczekiwane, niesie ze sobą pewne trudności i dużo nieprzespanych nocy.


Jeśli u kobiety karmiącej występują problemy z ilością pokarmu może pomóc jeśli będzie ona wypijać specjalne herbatki dla mamy karmiącej.

Zainteresował Cię ten artykuł? To zobacz ponadto to, tutaj też zamieszczono tylko świetne informacje, które na pewno Cię zainteresują.

Na rynku możemy zakupić wiele różnego rodzaju i o różnych składnikach odpowiednich herbatek ziołowych mających wspomóc laktację u kobiety karmiącej. Jeżeli zaś chodzi o pielęgnację dziecka w handlu znajduje się również sporo rzeczy które można wykorzystać. Porównaj akcesoria, jakie w stu procentach przydadzą się w czasie początkowych miesięcy: adaptery.

Niekwestionowanie konieczne będą wilgotne chusteczki dla dzieci, w których to zapas dobrze jest się zaopatrzyć. Pieluchy zaś, można zakupić zarówno jednorazowe (pampersy), jak i możemy kupić klasyczne pieluchy tetrowe. Tetrowe czasem okazują się koniecznością w początkowych tygodniach (czasem miesiącach) życia niemowlaka. Zdarza się to w przypadkach jeśli lekarz zaleci tzw. „szerokie pieluszkowanie” pociechy.

I na zakończenie nie zapominajmy, iż tak samo jak okresie ciąży przyszła mama dbała o bezpieczeństwo swojego nienarodzonego maleństwa używając podczas podróży samochodem adapterów do pasów, tak i teraz po powrocie z niemowlaczkiem ze szpitala urządzamy mieszkanie z pamiętając o bezpieczeństwie naszego
noworodka.
2020/11/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.