Pokaż mi swoje buty wtedy powiem Ci kim jesteś

Mój dziadek Władysław mówił, że „Prawdziwego mężczyznę można poznać po tym, jakie buty nosi”. Nie chodziło mu bynajmniej o to, jakiej firmy to buty były, tylko o to w jakim stanie mężczyzna swe obuwie utrzymywał. Niezależnie od tego czy chodziło o męskie buty wizytowe czy też zwyczajne robocze cholewy, buty mego dziadka zawsze były wyczyszczone i gdy była taka potrzeba zapastowane. Nawet w wielkie śniegi czy błota po powrocie z pracy lub spaceru, nie ważne jak bywał zmęczony, pastował codziennie swoje męskie buty zimowe.

Gdy byłem dzieckiem zawsze dziwiła mnie tak wielka dbałość o obuwie. Teraz sam dobierając obuwie do stroju zwracam dużą uwagę na wygląd obuwia. Nie jestem niestety tak bardzo dokładny jak mój dziadunio. Zdarza mi się po powrocie z górskiej wycieczki pozostawić niewyczyszczone buty męskie zimowe. Próbuję jednakże pojąć zwyczaje mego dziadka.

Przede wszystkim rzeczywiście porządnie wyglancowane obuwie świetnie się prezentuje i podobnie jak dobry zegarek smartwach damski dodaje człowiekowi szyku. Przez to dodaje mężczyźnie pewności siebie, która przydaje się nam w prawie wszystkich sytuacjach, począwszy od zawodowych. Jakoś trudno mi wyobrazić sobie bankowca, księgowego czy radcy prawnego w nie zadbanych butach. Obuwie męskie wizytowe mają tę cechę, iż potrafią popsuć nawet najbardziej dopracowany wizerunek kiedy są podniszczone lub zwyczajnie nie zupełnie czyste. I nic tu nie da nawet najlepszy garnitur czy też najcenniejsza biżuteria, niewyczyszczone buty będą i tak przyciągały uwagę i cały efekt może być zaprzepaszczony.

Nie muszę też nikomu mówić jakże istotne jest zadbanie o ładny wygląd w życiu osobistym. Nikt rozsądny nie pójdzie przecie do cioci na imieniny czy randkę w brudnych butach, choćby z powodu szacunku dla gospodarza bądź naszego gościa (zależnie od tego kto u kogo gości).


Zobacz również

Obuwie, które jest przyjemne w noszeniu

Buty Reebok Workout
Dodał: Reebok
Na podstawie danych z: Reebok
Noszenie obuwia, które będzie komfortowe jest idealnym rozwiązaniem, które będzie doskonale oddziaływało na nasze prawidłowe samopoczucie jak i kondycję naszych nóg. Bardzo mało osób zdaje sobie przecież sprawę z tego, że źle dobrane obuwie może doprowadzić do poważnych kłopotów ortopedycznych. Warto wystrzegać się tego typu zagrożeń i dokładnie dopasowywać obuwie do swoich indywidualnych potrzeb.
2024/03/15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.