Jak można zagwarantować dziecku idealny kostium?


Bale przebierańców czy Halloween to dla dzieci doskonała szansa na przebranie się za swojego ulubionego bohatera. Jest to obecnie rzeczywiście powszechna inicjatywa, więc dużo rodziców staje przed dylematem, jaki kostium dla dziecka wybrać. Na szczęście dzisiaj z pomocą przychodzą wypożyczalnie, jakie proponują bardzo zróżnicowany asortyment.
przebrania.net
Takie kostiumy dla dzieci (duży wybór) są rzeczywiście realistyczne i gwarantują, że maluch będzie zadowolony. Najważniejsze jest jednakże dać szansę dziecku wybrać samodzielnie. Zdecydowanie nie można mu narzucać swojego zdania, jako że w końcu to święto dla pociechy. Wszystko rzecz jasna, w granicach zdrowego rozsądku. Kostium powinien być bezpieczny oraz wygodny, zwłaszcza jeśli maluch wybiera się na zbieranie cukierków albo bal szkolny. Rzecz jasna,rodzice mogą też postarać się o samodzielne zrobienie kostiumu. Dziecko, jakie będzie towarzyszyło w takich przygotowaniach z pewnością będzie nimi zauroczone. Okazuje się, że czasami wystarczy odrobina wyobraźni, żeby wykonać atrakcyjny kostium w dość niskiej cenie. Na przykład, jeśli maluch będzie chciał się przebrać za mumię, należy mieć wyłącznie bandaż oraz nałożyć jego warstwę na ciało malucha. Rzecz jasna, nie może być za mocno naciągnięty, ponieważ będzie to nie tylko ograniczało ruchy dziecka, ale może okazać się niewygodne. Na dodatek, krew będzie trudniej przepływała, co z kolei może mieć zły wpływ na zdrowie.


Zobacz również

Bal przebierańców to jest istotne wydarzenie dla dziecka

dzieci
Dodał: Tzuhsun Hsu
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Maluchy kochają się przebierać, udawać kogoś odmiennego, uwielbiają chwile jeżeli mają możliwość wcielić się w swoich ukochanych bohaterów z bajek i odgrywać przygody, które oni mieli. Przez to właśnie tak wiele satysfakcji spowoduje im uczestnictwo w baliku oraz tak bardzo zależy im na właściwym doborze swojego stroju.


Dziewczynki przeważnie pragną być wróżkami lub księżniczkami. Stara sukienka mamy, trochę skrócona i zwężona, na pewno będzie znakomicie nadawała się do odwzorowania tej roli. Koronę można kupić w sklepie, opcjonalnie wykonać własnoręcznie, z kartonu oraz brokatu. Zrobienie kostiumu na pewno jest ciekawym pomysłem oraz pozwala na spędzenie większej ilości czasu z własnym dzieckiem. Jeśli nie ma się czasu, wypożyczalnia okazuje się być niekiedy jedynym ratunkiem, niemniej w miarę możliwości trzeba zaangażować dziecko do przygotowań. Kostiumy są przeważnie konieczne także podczas przedstawień, w których dzieci grają konkretną rolę. W polskich szkołach dość często wystawiane są jasełka. Wykonanie kostiumu anioła nie powinno sprawiać większych problemów.
2020/11/05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.